Adım Adım Video Kılavuzu ile Yüzer Ahşap Raf Iyi mi Yapılır


Ilk olarak bu rafların adı niçin havada uçuşuyor diye sorabilirsiniz. Bu rafın fizyolojik parçaları görünmez ve yüzer şeklinde görünür, bu yüzden buna yüzer raf denir. Bu rafları inşa etmek, geleneksel modellere nazaran birazcık daha karmaşıktır, sadece adım atmak için iyi bir başlangıç ​​projesi olabilirler.


Bu yüzen raflar, banyodan oturma odasına kadar evin her yerinde, kitap ve dekoratif eşyaları saklamak için kullanılabilir.

Atlıkarınca yapma rehberi

Ahşap raflar

Bu askı yapma yönteminde ilk olarak ahşabı hususi aletlere gerek kalmadan ve en kısa sürede bükmenin bir yolunu bulmalıyız.

Lüzumlu öğeler:

 • dekoratif tabak (1 yaprak)
 • Çam tahtası (1″ x 6″ x 8″)
 • 10 ağaç vidası
 • Boya ve poliüretan
 • Testere dişli fotoğraf askısı

Lüzumlu aletler:

 • Testere masası
 • matkaplar
 • Junya
 • 2 klip

birinci aşama

Dekoratif tahtadan (121 x 15) ve (15 x 71) santimetre ebatlarında iki ahşap şerit kesilir. Tahta şeritlerin her iki yanında 7 santimetre olacak şekilde işaretleyin.

Ahşap raflar

ikinci aşama

Bu adımda dekoratif kağıtların iki tarafını işaretlediğiniz bölümde üst üste yerleştiriyorsunuz ve sağlam bir klipsle tutturuyorsunuz. Yaprakların parlak kısmının dışa baktığından güvenli olmalısınız. Arkasından levhaların öteki taraflarının iki ucunu işaretli bölümde üst üste koyun ve klipslerle tutturun. Sayfaları bükerken kırmamaya dikkat edin.

Ahşap raflar

üçüncü düzey

daireyi oluşturduktan sonrasında; Halkanın içindeki panoları ölçün ve işaretleyin. Tahta tam olarak halkanın ortasındaysa, açılı olarak kesmeye gerek kalmamıştır; Sadece yüzüğün içindeki kalasın asimetrik olması daha iyidir. Bu yüzden çubuklardan birini dikey olarak takının. Bu parça yüzüğün ortasında olmadığı için ucunu 30 derecelik açıyla kesiyorsunuz. Tahtanın konumu değiştikçe bu açı değişecektir.

Ahşap raflar

dördüncü aşama

Paneller kesilip yerleştirildikten sonrasında panelleri gonya ile halkaya tutturun.

Ahşap raflar

beşinci düzey

Rafı yaptıktan derhal sonrasında duvara monte edebilir ve rafı asabilirsiniz. Sadece daha kuvvetli hale getirmek için, asılı rafın arkasına bir testere dişi takmak ve duvardaki bir çiviye asmak daha iyidir. Bir tek 5 kolay adımda güzel bir ahşap raf yapabilirsiniz.

Köşe yüzer raf yapma kılavuzu

Ahşap raflar

Duvarın kullanılmayan kısımları için köşe hareketli rafı kullanabilirsiniz.

Her biri asma gerektiren bir köşe rafı yapmanın birçok yolu vardır. Bu oluşturma kılavuzunda, herhangi bir hususi vasıta gerektirmeyen bir yöntem kullanılmıştır.

Lüzumlu araçlar ve malzemeler:

 • Dikey testere
 • Sander hanım
 • metre
 • kelepçe
 • 2cm zemin standı (her katta 4 tane)
 • kalem
 • Koruma gözlüğü
 • Kulak koruyucu

2″ x 12″ ebatlarında, iki yarım daire meydana getirecek kadar büyük bir kalas.

Ahşap raflar

birinci aşama

Ilkin tahta bir tahtaya yarıçapı 28 santimetre olan bir yarım daire çizin. Kaleme bir ip bağlayın ve 28 santimetre ölçün. İpin ucunu tahtanın köşesine yerleştirin ve bir yarım daire çizin.

ikinci aşama

Bir dekupaj testeresi yada büyük boyutlu bir öğütücü kullanarak yarım daireyi kati. Bu yapım kılavuzunda, kolay olması için dikey bir testere kullanılmıştır, sadece üst freze ahşapta dairesel kesimler için uygun bir araçtır. Kestikten sonrasında ahşabın kenarlarını zımpara kağıdı ile düzeltin.

Ahşap raflar

üçüncü düzey

Braketleri vida ve çivi kullanarak duvara tutturun. Destek sunar arasındaki mesafe rafın boyutuna bağlıdır.Bu sırayla iki destek duvarın köşesinden 6 santimetre ve öteki ikisi 22 santimetre mesafeye monte edilir.

dördüncü aşama

Rafı destek sunar üstüne yerleştirin ve desteklerin konumunu bir kalemle işaretleyin.

Keskin bir bıçakla renk örneklerinin tasarımını rafa çizin. Arkasından, tutucuların her biri için bir keski ile bir oluk oluşturun. Raftaki her bir rafın derinliği 3 mm olmalıdır.

beşinci düzey

Rafı yeniden zımparalayın, boya ve yağ ile bitirmiş olun ve kurumasını bekleyin.

Ahşap raflar

altıncı aşama

Son adımda, rafı standların üstüne yerleştirin. Damağın olukları direkt tutucuya oturmalıdır. Vidaları kullanarak braketleri rafa takının. Ayakları ve vidaları istediğiniz şeklinde boyayabilirsiniz.

Yukarıdaki şekilleri uygulayarak eviniz yada ofisiniz için uygun bir rafı kolayca yapabileceğinizi umuyoruz. İnşaat aşamalarında herhangi bir sorunuz yada yorumunuz var ise, bu tarz şeyleri yorumlar bölümünde bizimle paylaşın.Source bağlantı