Adım Adım Öğrenim: Fraktal Çiçek Tekniği


Burada sizi fraktal çiçek tekniğiyle tanıştırıyorum. Bu kırılgan tekniği iyi mi kullanacağınızı ve nelere dikkat etmeniz icap ettiğini adım adım göstereceğim. Her şeyi birazcık daha net hale getirmek için bir video eğitimi de oluşturdum.

Fraktal çiçek tekniği nelerdir?

Fraktal dendritler olarak da malum fraktal çiçekler, çiçeğe benzeyen çiçek benzeri yapılardır. Daha ufak renk/alkol karışımı damlaları peşi sıra uygulanır ve böylece bu benzeri olmayan fraktal çiçekleri oluşturur.

Alkol, boya filminin üstünden dışarı doğru çekilir ve bir kar tanesinden de tanıdığınız ufak kar tanesi benzeri “büyümeler” oluşturur. Kabartma kaleminin boyutuna ve renk/alkol karışımının miktarına bağlı olarak çiçeklerin boyutunu oldukca iyi etkileyebilirsiniz. Bu blog yazısı ile size iyi mi kolayca oldukca eğlenebileceğinizi ve fizik / kimya mucizesini yakından deneyimleyebileceğinizi göstereceğim.

fraktal çiçekler öğretici

Fraktal çiçekler için bu malzemeye ihtiyacınız var

fraktal çiçek malzemesi

Fraktal çiçek tekniği için hazırlıklar

Emek verme alanınızı hazırlayın ve peşinden beyaz akrilik boyayı Floetrol ile 1 ila 2 kısım boyaya 4 kısım Floetrol oranında karıştırın. Kullandığınız markaya bakılırsa birazcık daha su eklemeniz gerekebilir. Sadece, çalışabilmesi için lütfen %50’den fazla su içermediğinden güvenilir olun. Fraktalları daha çok “bulanıklaştırdığı” için sudan tamamen caymak daha iyidir. Akrilik boyanızı hangi markadan aldığınıza bağlı olarak, ilkin akma ve kuruma davranışını değerlendirmek için ufak bir kontrol yapmalısınız.

Fraktal çiçek tekniği için adım adım talimatlar

fraktal çiçekler adımlar 1

  • Beyaz komplike boyayı arka planıma sürüyorum ve peşinden tarağı kullanarak arka plana oldukca eşit bir halde dağıtıyorum. Macun bıçağı ya da spatula ile hala kalınca ve ince noktalara haiz olacaksınız. Çiçeklerin güzel olması için her şeyin oldukca düz olması oldukca önemlidir, aksi takdirde ondan sonra görmüş olacaksınız ve çiçekler eşit ve yuvarlak bir halde yayılmayacaktır. Tarak burada bir silecek rolü görür ve oldukca fazla boya masraftan arka plan rengini muhteşem bir halde dağıtır.

fraktal çiçekler adımlar 2

  • Doğal ki siz de döker şeklinde dökebilir veya rengi dağıtmak için istediğiniz şeklinde başka destek malzemeler de kullanabilirsiniz.
  • Daha büyük yüzeylerde parça parça çalışılması öneri edilir, aksi biçimde beyaz boya kurumaya adım atar.

Dikkat yangın tehlikesi!

Yalnızca resminizde hemen hemen HİÇ çiçek yoksa yakın. Burada yüksek geçirgenliğe haiz alkol ile çalıştığınız için boyamadan ilkin bir tek gaz brülörü ile yüzeyin üstünden geçebilirsiniz, aksi biçimde yangın çıkma riski vardır! Ek olarak DSıcak hava tabancası bir tek başlarda uygundur. Çiçekler son aşama kırılgandır ve sıcak hava akımıyla i·lişki ettiklerinde kırılabilirler.

fraktal çiçekler 4. adımlar

  • Artık kabartma kaleminize devamlı birazcık renk karışımı alıp yüzeye vuruyorsunuz. Kalemin boyutuna bakılırsa irili ufaklı çiçekler tasarlayabilirsiniz. Devamlı ortasına vurmaya çalışın, alkol otomatikman dışarı doğru çekilecektir.
  • Hazır olana kadar bir çiçeğe yapıştırın ya da birden fazla çiçek üstünde süratle çalışın. Deneyimler, çiçek bir müddet damlamadıysa sonradan onun için fazla bir şey yapılamayacağını göstermiştir. Ek olarak renkleri karışmasını sağlayarak mükemmel efektler elde edebilirsiniz.

fraktal çiçekler adımlar 3

  • Kalan işlenmemiş kısım zaman içinde naturel olarak kuruduğundan, bir sonraki kısım üstünde tarak ya da kabartma kalemi ile yeniden yeniden çalışmanız ve böylece bu yüzey filmini kırmanız önemlidir. Bu önemlidir, zira kurutma, ondan sonra fraktal oluşumu engellemiş olan ince bir katman oluşturur, doğrusu alkol “akamaz” ve tesir kalır.

fraktal çiçekler öğreticiBurada ilkin çiçek güzel ve iri olana kadar kırmızı ile çalıştım, sonrasında 2-3 damla sarı ve en son yeniden 1-2 damla kırmızı.Sarıyı sonuna kadar çeken büyüleyici tesir tek kelimeyle mükemmel ve her sanatçının kalbini çalıyor. daha süratli vur.

fraktal çiçekler adımlar 5

  • Bir vuruşta arka arkaya birkaç damla yerleştirmeniz de oldukca entresan. Böylece fraktal çiçeklerden mor lavantayı yarattım. Yalnızca bir defa bir renk alırsınız ve peşinden bütün satırı yazarsınız. “Lavanta” nın ne kadar büyük olmasını istediğinize bağlı olarak, her şeyi 2 ila 6 defa yapabilirsiniz.

fraktal çiçek lavantaKuruduktan sonrasında çiçek saplarını mürekkeple çizebilir ve keyfinize bakılırsa daha da geliştirebilirsiniz.

Video eğitimi fraktal çiçekler

Aşağıdaki YouTube videosunda fraktal çiçeklerin iyi mi oluştuğunu ve ne kadar değişik geliştiklerini görebilirsiniz.

Çözüm

Bu teknikle mutlaka devamlı benzersiz resimlere ve eğlenceye sahipsiniz! Çiçeklerin ne kadar değişik şekillendiğini ve geliştiğini görmek devamlı büyüleyicidir. Değişik renklerle de hakikaten mükemmel efektler elde edebilirsiniz. Bu tahsilden esin alın ve kendiniz kontrol edin. Burada ufak bir alanda çalışabileceğiniz için, çalışmak ya da kurulamak için oldukca fazla alana ihtiyacınız yok. Şaşırtmayı hiç bırakmayan ve çocuklar, gençler ve yetişkinler için oldukca müsait olan meditatif olarak sakinleştirici bir aktivite.

fraktal çiçek tekniği

Düşünce: çiçekleri pürüzsüz bir karo üstüne tasarlayabilir ve kuruduklarında dikkatlice soyabilirsiniz. Hemen sonra bu «dış manzara» ile çalışmaya devam edebilirsiniz. Çiçekler kesildiğinde, mesela peçete tekniği kullanılarak öteki yüzeylere uygulanabilir. Burada da hayal gücünüzün sınırı yok ve mesela Julia Knoll’un “Acrylic Skin Sticker Instructions” blog yazısı ile çalışmaya devam edebilirsiniz. Bu mükemmel teknikle eğlenin!

fraktal çiçekler videosu

Sen de bir adet daha istiyorsun Akrilik dökme tekniği tecrübe etmek? Bu halde «Muhtelif Dökme Tekniklerinin Açıklanması» makalesine bir göz atmalısınız.

Karin Zimmer'in Portresi

Karen Zimmer

Karin Zimmer, kocası ve dört çocuğuyla beraber Baden-Württemberg’in Waiblingen bölgesinde yaşıyor. Çocukluğundan beri bir zanaatkar, sanatçı ve doğaya oldukca yakın olarak etkinlik gösteriyor ve bugüne dek oldukca muhtelif fotoğraf ve yaratıcı teknikleri denemeyi seviyor. Karin Zimmer ortalama 20 sene süresince bir bankanın data muamele bölümünde idare edici ve koç olarak çalıştı. Kasım 2018’den beri kendini tamamen yaklaşan yabani ot öğretmeni çalışmalarına ve resmine adadı. İlhamını ormanda ve meditasyonda bulur.

2016’nın nihayetinde YouTube’da Caren Goodrich ve Nicki James Burch ile Akrilik Dökme’yi keşfetti ve derhal heyecanlandı. O zamandan beri hırslı bir sanatçı (bir tek akrilik dökümde değil) ve resimlerinin her birinin sezgisel ve duygulu bir halde akmasına izin veriyor. İzleyicide renkler ve yapılarda saf neşesini tetiklemeyi ve onu içsel bir hayal gücü ve derin tinsel sağlık yolculuğuna çıkarmayı görevini görüyor. Olabildiğince oldukca insanoğlunun bu sanat formuna erişmesini sağlamak için dökme bilgisini hususi koçluk seanslarında ve son zamanlarda YouTube’da paylaşmaktan saadet duyuyor.

https://www.instagram.com/art4youkarin

https://www.feysbuk.com/karin.zimmer.904

https://www.art4youkarin.de

Source bağlantı

Bunları da sevebilirsiniz