Adım Adım Eğitim: Fraktal Çiçek Tekniği


Burada sizi fraktal çiçek tekniğiyle tanıştırıyorum. Bu duyarlı tekniği iyi mi kullanacağınızı ve nelere dikkat etmeniz icap ettiğini adım adım göstereceğim. Her şeyi birazcık daha net hale getirmek için bir video eğitimi de oluşturdum.

Fraktal çiçek tekniği nedir?

Fraktal dendritler olarak da malum fraktal çiçekler, çiçeğe benzeyen çiçek benzeri yapılardır. Daha minik renk/alkol karışımı damlaları art arda uygulanır ve böylece bu eşi olmayan fraktal çiçekleri oluşturur.

Alkol, boya filminin üstünden dışarı doğru çekilir ve bir kar tanesinden de tanıdığınız minik kar tanesi benzeri “büyümeler” oluşturur. Kabartma kaleminin boyutuna ve renk/alkol karışımının miktarına bağlı olarak çiçeklerin boyutunu oldukça iyi etkileyebilirsiniz. Bu blog yazısı ile size iyi mi kolayca oldukça eğlenebileceğinizi ve fizik / kimya mucizesini yakından deneyimleyebileceğinizi göstereceğim.

fraktal çiçekler öğretici

Fraktal çiçekler için bu malzemeye ihtiyacınız var

fraktal çiçek malzemesi

Fraktal çiçek tekniği için hazırlıklar

Emek harcama alanınızı hazırlayın ve peşinden beyaz akrilik boyayı Floetrol ile 1 ila 2 kısım boyaya 4 kısım Floetrol oranında karıştırın. Kullandığınız markaya gore birazcık daha su eklemeniz gerekebilir. Sadece, çalışabilmesi için lütfen %50’den fazla su içermediğinden güvenli olun. Fraktalları daha çok “bulanıklaştırdığı” için sudan tamamen caymak daha iyidir. Akrilik boyanızı hangi markadan aldığınıza bağlı olarak, ilkin akma ve kuruma davranışını değerlendirmek için minik bir kontrol yapmalısınız.

Fraktal çiçek tekniği için adım adım talimatlar

fraktal çiçekler adımlar 1

  • Beyaz karışık boyayı arka planıma sürüyorum ve peşinden tarağı kullanarak arka plana oldukça eşit bir halde dağıtıyorum. Macun bıçağı yada spatula ile hala kalınca ve ince noktalara haiz olacaksınız. Çiçeklerin güzel olması için her şeyin oldukça düz olması oldukça önemlidir, aksi takdirde hemen sonra görmüş olacaksınız ve çiçekler eşit ve yuvarlak bir halde yayılmayacaktır. Tarak burada bir silecek görevi görür ve oldukça fazla boya harcamadan arka plan rengini muhteşem bir halde dağıtır.

fraktal çiçekler adımlar 2

  • Doğal ki siz de döker benzer biçimde dökebilir ya da rengi dağıtmak için arzu ettiğiniz benzer biçimde başka destek malzemeler de kullanabilirsiniz.
  • Daha büyük yüzeylerde parça parça çalışılması tavsiye edilir, aksi halde beyaz boya kurumaya adım atar.

Dikkat yangın tehlikesi!

Yalnızca resminizde hemen hemen HİÇ çiçek yoksa yakın. Burada yüksek geçirgenliğe haiz alkol ile çalıştığınız için boyamadan ilkin bir tek gaz brülörü ile yüzeyin üstünden geçebilirsiniz, aksi halde yangın çıkma riski vardır! Ek olarak DSıcak hava tabancası bir tek başlangıçta uygundur. Çiçekler son aşama kırılgandır ve sıcak hava akımıyla temas ettiklerinde kırılabilirler.

fraktal çiçekler 4. adımlar

  • Artık kabartma kaleminize daima birazcık renk karışımı alıp yüzeye vuruyorsunuz. Kalemin boyutuna gore irili ufaklı çiçekler tasarlayabilirsiniz. Devamlı ortasına vurmaya çalışın, alkol otomatikman dışarı doğru çekilecektir.
  • Hazır olana kadar bir çiçeğe yapıştırın yada birden fazla çiçek üstünde hızlıca çalışın. Deneyimler, çiçek bir süre damlamadıysa sonradan onun için fazla bir şey yapılamayacağını göstermiştir. Ek olarak renkleri karışmasını sağlayarak mükemmel efektler elde edebilirsiniz.

fraktal çiçekler adımlar 3

  • Kalan işlenmemiş kısım zaman içinde organik olarak kuruduğundan, bir sonraki kısım üstünde tarak yada kabartma kalemi ile yeniden yeniden çalışmanız ve böylece bu yüzey filmini kırmanız önemlidir. Bu önemlidir, şundan dolayı kurutma, hemen sonra fraktal oluşumu engellemiş olan ince bir katman oluşturur, şu demek oluyor ki alkol “akamaz” ve tesir kalır.

fraktal çiçekler öğreticiBurada ilkin çiçek güzel ve iri olana kadar kırmızı ile çalıştım, sonrasında 2-3 damla sarı ve son olarak yeniden 1-2 damla kırmızı.Sarıyı sonuna kadar çeken büyüleyici tesir tek kelimeyle mükemmel ve her sanatçının kalbini çalıyor. daha süratli vur.

fraktal çiçekler adımlar 5

  • Bir vuruşta arka arkaya birkaç damla yerleştirmeniz de oldukça garip. Böylece fraktal çiçeklerden mor lavantayı yarattım. Yalnızca bir kez bir renk alırsınız ve peşinden tüm satırı yazarsınız. “Lavanta” nın ne kadar büyük olmasını istediğinize bağlı olarak, her şeyi 2 ila 6 kez yapabilirsiniz.

fraktal çiçek lavantaKuruduktan sonrasında çiçek saplarını mürekkeple çizebilir ve keyfinize gore daha da geliştirebilirsiniz.

Video eğitimi fraktal çiçekler

Aşağıdaki YouTube videosunda fraktal çiçeklerin iyi mi oluştuğunu ve ne kadar değişik geliştiklerini görebilirsiniz.

Çözüm

Bu teknikle kesinlikle daima benzersiz resimlere ve eğlenceye sahipsiniz! Çiçeklerin ne kadar değişik şekillendiğini ve geliştiğini görmek daima büyüleyicidir. Değişik renklerle de hakkaten mükemmel efektler elde edebilirsiniz. Bu eğitimden esin alın ve kendiniz kontrol edin. Burada minik bir alanda çalışabileceğiniz için, çalışmak yada kurulamak için oldukça fazla alana ihtiyacınız yok. Şaşırtmayı asla bırakmayan ve çocuklar, gençler ve yetişkinler için oldukça uygun olan meditatif olarak sakinleştirici bir aktivite.

fraktal çiçek tekniği

Düşünce: çiçekleri pürüzsüz bir karo üstüne tasarlayabilir ve kuruduklarında dikkatlice soyabilirsiniz. Sonrasında bu «dış görünüm» ile çalışmaya devam edebilirsiniz. Çiçekler kesildiğinde, mesela peçete tekniği kullanılarak öteki yüzeylere uygulanabilir. Burada da hayal gücünüzün sınırı yok ve mesela Julia Knoll’un “Acrylic Skin Sticker Instructions” blog yazısı ile çalışmaya devam edebilirsiniz. Bu mükemmel teknikle eğlenin!

fraktal çiçekler videosu

Sen de bir tane daha istiyorsun Akrilik dökme tekniği tecrübe etmek? O halde «Çeşitli Dökme Tekniklerinin Açıklanması» makalesine bir göz atmalısınız.

Karin Zimmer'in Portresi

Karen Zimmer

Karin Zimmer, kocası ve dört çocuğuyla beraber Baden-Württemberg’in Waiblingen bölgesinde yaşıyor. Çocukluğundan beri bir zanaatkar, sanatçı ve doğaya oldukça yakın olarak etkinlik gösteriyor ve bugüne dek oldukça çeşitli fotoğraf ve yaratıcı teknikleri denemeyi seviyor. Karin Zimmer ortalama 20 yıl süresince bir bankanın informasyon işlem bölümünde yönetici ve koç olarak çalıştı. Kasım 2018’den beri kendini tamamen yaklaşan yabani ot öğretmeni çalışmalarına ve resmine adadı. İlhamını ormanda ve meditasyonda bulur.

2016’nın sonunda YouTube’da Caren Goodrich ve Nicki James Burch ile Akrilik Dökme’yi keşfetti ve derhal heyecanlandı. O zamandan beri tutkulu bir sanatçı (bir tek akrilik dökümde değil) ve resimlerinin her birinin sezgisel ve duygulu bir halde akmasına izin veriyor. İzleyicide renkler ve yapılarda saf neşesini tetiklemeyi ve onu tinsel bir hayal gücü ve derin içsel esenlik yolculuğuna çıkarmayı görevini görüyor. Olabildiğince oldukça insanoğlunun bu sanat formuna erişmesini sağlamak için dökme bilgisini hususi koçluk seanslarında ve son zamanlarda YouTube’da paylaşmaktan mutluluk duyuyor.

https://www.instagram.com/art4youkarin

https://www.feysbuk.com/karin.zimmer.904

https://www.art4youkarin.de

Source bağlantı

Bunları da sevebilirsiniz