9 ustalaşmış ve etkili fikirle ahşap kaplı bir masa yapın


Freze, alet işleme, ahşap kenar işaretleme ve şekillendirme, zemin düzeltme ve ahşap cilalama, delme vb. benzer biçimde oldukça çeşitli görevleri gerçekleştirmek için kullanılabilen ağaç işleme endüstrisi için hususi araçlardan biridir. İranlı ustaların bir çok içinde, bir freze bıçağı, ahşabın kenarını kesmek için bir cihazdır; Sadece YouTube’da ve harici kaynaklarda arama yaptığınızda, yüzlerce kıymetli ve yararlı işin bir ağaç işleme yönlendiricisi tarafınca olabildiğince kolay bir halde yapılabileceğini görmüş olacaksınız. Normal olarak bu kabiliyetler, aygıt üstünde değişik blade’lerin kullanılabilme ihtimalinden meydana gelmektedir.

Çıkıntılarla yapılabilecek iş, büyük seviyede marangozun yada zanaatkarın yaratıcılığına bağlıdır; Mesela, ahşabın yüzeyini düzeltmek için rende yada toprak kullanmak yerine, şablon, tabanca ve Friz kullanarak bunu kolayca yapabilir ve emek verme yüzeyinizi tamamen düzleştirip zımparalamaya ve boyamaya hazır hale getirebilirsiniz. Ek olarak birkaç ahşap parçasını hizalamak için, kesilen parçaları desen ve prototip ile kolayca eşleştirebilir ve uygun bir freze takarak lüzumlu boyuta getirebilirsiniz.

Overforze, marangozların güzel ve değişik ahşap işleri yaratmak için kullandıkları ergonomik bir cihazdır. Bu ağaç işleme aleti, zımparalama, yüzey kesme, kenar kesme ve model kesme benzer biçimde çeşitli projeler için kullanılabilir.

Karmaşık ve garip görünümünün aksine aşırı elektrik yükü oldukça rahat bir cihazdır. Taşlama bıçağı, motor milinin ucuna monte edilmiştir ve motorla beraber 25.000 yada 30.000 rpm’de döner. Doğal bu yüksek hız riskleri de bununla beraber getiriyor.
Aşırı bileme makinesini güvenli bir halde kullanmak ve istenen neticeleri elde etmek için, bıçağı aşırı bileme bileziğine muntazam bir halde takmak gerekir. Pens, bıçağı güvenli bir halde tutan ve motor miline bağlayan bir parçadır. Bıçağın yanlış takılması, bıçağın gereksiz yere titreşmesine neden olur ve bıçağın kırılma olasılığını artırır.

Üst baskı ile çalışmak için lüzumlu araçlardan biri, onunla emek harcamayı büyük seviyede basitleştiren bir emek verme tezgahıdır, sadece satın alınması uygun olmayabilir ve kendiniz yapmayı tercih edersiniz; Ahşap öğütme tabanı yada öğütme tablası kullanarak aşırı öğütmeyi dönüştürmek için öğütme masası yapma fikirleri için bizi takip etmeye devam edin.

Aşağıdaki düşünce ve planlarla kendi büyük boy masanızı oldukça rahat, süratli ve oldukça düşük bir maliyetle kolayca yapabilirsiniz. Ahşap bindirme masa yapma planında, lüzumlu tüm malzemeler ve adım adım yapım kılavuzu, fotoğraf ve videolar ile sağlanır, böylece kendi tezgahınızı kolayca yapabilirsiniz.

Anna beyaz taşlama masası

bindirilmiş tablo

Ana White freze masası, freze bıçağı türleri de dahil olmak suretiyle çeşitli öğeleri ve takıları saklamak için bir takım çekmeceye haiz güzel bir masadır. Bu yapım kılavuzu, ihtiyacınız olan tüm malzemeleri ve araçları, iyi mi yapılır, fotoğrafları ve bu tabloyu yapanların deneyimlerini ihtiva eder.

Ahşap istifleme masası

bindirilmiş tablo

Bu tür binili masa dolaplı ve ayaklı olmak suretiyle iki tipte yapılabilmekte olup, uygulama şekline ve keyfinize bakılırsa bunlardan birini seçebilirsiniz. Bu büyük boy masanın yapım kılavuzu fotoğraflar, diyagramlar, adım adım yapım talimatları vb. ihtiva eder. Bu kılavuzun sonunda, gerekirse zanaat yapabileceğiniz bıçak koruyucuları vb. benzer biçimde aksesuarlar yapmanın yolları vardır.

Dolap bindirme tablosu

bindirilmiş tablo

Bu bulutlu masa, en popüler ve yaygın olarak kullanılan doğrama türlerinden biridir. Onları satın almak istiyorsanız, oldukça para ödemeniz gerekiyor, sadece evde oldukça düşük bir maliyetle yapabilirsiniz. Bu yapım kılavuzu, bu kaplama tablosunu oluşturmak için ihtiyacınız olan tüm araçları ve teknikleri ihtiva eder.

Ayarlanabilir aşırı baskı masası

bindirilmiş tablo

Her marangozda olması ihtiyaç duyulan tüm özelliklere haiz olan bu tezgah, gereksinim duyduğunuzda ve gereksinim duymadığınız zamanlarda katlanarak atölyenizde daha azca yer kaplıyor.

fonksiyonel tazyik tablosu

Bu bindirme tablosu oldukça karmaşıktır, sadece kolayca oluşturabilmeniz için bina planında değişik resimler vardır.

bindirilmiş tablo

Pop bindirme tablosu

Freze tablası 56 x 36 x 41 santimetre boyutlarında nispeten büyüktür. Bir emek verme tezgahının haiz olması ihtiyaç duyulan tüm özelliklere ek olarak, bu aşırı taşlama tezgahı, toz toplamak ve aşırı taşlama bıçağını ve tabancasını saklamak için bir bölmeye haizdir.

bindirilmiş tablo

Kova kaplı masa

İnşaatla pek ilgilenmiyorsanız sadece bir ahşap işleme masasına ihtiyacınız var ise, bu plan işinizi sizin için basitleştirebilir. Bu tasarımda masa ayağı yapılmasına gerek kalmamıştır ve masa ayağı yerine kova kullanılmıştır. Fazla pişmiş masa tablasını yaptıktan sonrasında, içindeki tüm talaş ve talaşları toplamak için kovanın üstüne koyun.

bindirilmiş tablo

Güldürü seyretme masası

Overferz Comedy programı farklıdır ve bir rehber yada harita ile onu istediğiniz benzer biçimde değiştirebilirsiniz.

Bindirme duvar masası

Bu masa tablası, ufak bir atölyesi olan ve kullandıktan sonrasında toplayabilenler için idealdir.

Demiryolu Yapısı ve Forze

Freze tablası kullanmak istemiyorsanız hususi raylar yada kıskaçlar kullanabilirsiniz.

Aşırı basınçla çalışırken güvenlik ipuçları

bindirilmiş tablo

Kafi beceri ile beraber doğru makine yada aksesuar seçimi, kusursuz çalışmanın garantisidir. Doğru freze ucunu seçerek ahşap frezenizle değişik şeyler yapabilirsiniz. Sadece kimi zaman kafamızı karıştırabilen nokta, piyasada çeşitli görevler için ve değişik boyutlarda bulunan oldukça çeşitli freze bıçaklarıdır. Aşırı taşlama bıçağının gövdesi standart çeliktendir ve bıçağın kasnağa tutturulduğu bir çubukla beraber bir yada daha çok kesme yüzeyine haizdir. Kesici bıçak çoğu zaman yüksek hız çeliğinden (HSS) yada karbür kenarlı yüksek hız çeliğinden yapılır. Karbür bıçak daha dayanıklıdır ve daha yüksek bir fiyata haizdir ve ek olarak daha çok kesme gücüne haizdir. Normal olarak istenilen yüzey malzemesi oldukça sert olursa bıçak kırılabilir yada orijinal halinden çıkabilir.

  • Overferz Cihazını kullanırken daima koruyucu gözlük ve kulak tıkacı takının
  • Aşırı bileme makinesinin hızını aşırı bileme bıçağı için uygun hıza ayarlayın, aksi takdirde bıçak fena çalışır yada kırılır.
  • Daima makinenin motorunun ilkin ayarladığınız hıza ulaşmasına izin verin. Ayarlanan hıza ulaşmadan çalışmaya başlarsanız netice o denli da garip olmayacaktır.

Overferz’in değişik çeşitleri vardır, işin türüne ve kullanım amacına bakılırsa işinize en uygun makineyi seçebilirsiniz. Doğru makineyi seçip kullanmanın yanı sıra, yapmak istediğiniz işe uygun büyük boyutlu bir bileme bıçağı kullanmalısınız.

Ahşap masa yapma rehberi

bindirilmiş tablo

Değişik örtüşen tablo türlerini öğrendikten sonrasında, bir tür örtüşen tablo yapmayı öğrenmek için bizimle kalınca.

Bu tür bir üst üste binen masa yapmak için, üst üste koymak için iki tane 16 mm’lik MDF levhaya ihtiyacınız var. İki yaprağın üst üste dizilmesi, masa üstü için kafi sağlamlığı sağlar. Üst plakada makineli tüfeğin üstüne yerleştirilebilmesi için ahşap üstüne 8 mm derinliğinde iki paralel oluk açılmalıdır. Sonrasında masanın ortasına ve çitten görevli oluklara paralel dikey bir levha yerleştirilmelidir.

bindirilmiş tablo

Fanın altına 8 mm genişliğinde bir levha yerleştirilmiştir. Bu parça, değişik boyutlardaki tıraş bıçaklarına uygun deliklere haiz olacak ve tıraş bıçağının etrafındaki boş alanı en aza indirecek şekilde oluşturulmuştur. Bu şekilde, duyarlı işler ve ufak parçalar için bıçağın çevresinde daha azca boşluk olacaktır. Bu aşamada yapmanız ihtiyaç duyulan tek şey bir hız aşırtma yüklemek. Masanız geldi.

Bu makaleyi okuyarak ağaç işleme aşırı tazyik tablalarının çeşitleri hakkında genel data edinmiş olduğunuzu umarız. Ek olarak yapım sürecinde desteğe ihtiyacınız olursa yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.Source bağlantı