7 kolay, ergonomik adımda ahşap tezgah yada teçhizat yapma rehberi


Ahşap makas endüstri ve marangozluk atölyeleri için lüzumlu ve ergonomik bir alet benzer biçimde görünse de ev atölyelerinde de bu alet kullanılmaktadır. Bu aygıt, taşınabilir bir emek harcama tezgahı olarak yada hatta ahşap ve öteki malzemeler benzer biçimde çeşitli öğeleri saklamak için kullanılabilir.

İyi haber şu ki, bu şekilde bir aygıt almak için fazlaca para harcamanıza gerek yok ve aşağıdaki kılavuzu okumanız, lüzumlu malzemeleri almanız ve ihtiyacınız olan masayı kolayca kurmanız kafi.

lüzumlu öğeler

  • metre
  • kalem
  • Gardbar testeresi yada İran testeresi
  • Elektrikli yada şarjlı matkap
  • taşıyıcı
  • Junya
  • 3 fit uzunluğunda 2 x 4 kütük
  • 100 tane 3 inç (7,5 santimetre) ağaç vidası
kafes

Ahşap direk yap

2×4’ten üç tane 120 santimetre (47 inç) ve üç tane 49 inç (125 santimetre) tahta parçası kati ve peşinden aşağıdaki şekle bakılırsa, ilk harfi oluşturmak için 3 tane 49 inç tahta parçasını bir araya getirin. Üç tane ahşabı aşağıda gösterildiği benzer biçimde birleştirdikten sonrasında ahşabın orta kısmını bulun ve orta çizgisini çizin.

İki değişik boyutta iki destek elde etmek için yukarıdaki adımların tümünü üç tane 47 santimetre’lik tahta parçasıyla tekrarlayın.

kafes

Ahşap tabanlar yapın

Bu aşamada masa ayaklarını kesmeniz gerekiyor. Bunun için 80 santimetre uzunluğunda 8 tane tahtaya ihtiyacınız var. Bunun için sekiz tane 2 x 4 kereste kesmeniz gerekiyor.

Bir sonraki adım, 49″ direği yere yanlamasına yerleştirmek ve direğin üst kenarının altındaki uca bir kesik direk yerleştirmek ve vidalarla yerine sabitlemektir. Bunu öteki taraftaki öteki bacakla tekrarlayın, dikkate almanız ihtiyaç duyulan tek şey, masanın sallanmaması için bacakların doğru ve aynı açıda takılmasıdır.

Emek harcamayı tamamladıktan sonrasında öteki yan ayakları da aynı şekilde birleştirmelisiniz.

Dört ayağı taktıktan sonrasında, zemine muntazam oturduğundan güvenilir olmak için masayı zemine yada düz bir yüzeye yerleştirin.

49 inçlik direk ayaklarını takmayı bitirdikten sonrasında, bu adımları tekrarlamanın ve dört tane 47 inçlik direk ayağını takmanın zamanı geldi.

kafes

Yan ahşap montajı

Arkasından, 2×4’ten iki tane 125 santimetre’lik (49 inç) tahta parçası kesmeniz gerekir.

Bir ölçek kullanarak, bacaklar içinde yerden 10 santimetre’lik mesafeyi belirleyin, peşinden bir iletki kullanarak bacaklarda 90 derecelik açıyı işaretleyin. Yan kirişlerin bulunacağı kısmı işaretledikten sonrasında vidalarla yerlerine sabitleyin. Öteki tarafla aynı şeyi tekrarlayın.

Öteki direk ile aynı işlemi tekrarlayın. 47″ dikmenin 49″ dikmenin altına yerleştirilmesi gerektiğinden, yan çubukları takma yöntemi 47″ dikmeden birazcık farklıdır. Bu aşamada ahşabı tabana çivilemek yerine, yan çubukların takılması gerekir. içeriden baz alır.

kafes

Masanın iki ana parçasını sığdırmak

Bu aşamada 47″ ve 49″ destekleri birbirine bağlamanız gerekiyor. Bunun için ilk olarak ihtiyacınız olan odun miktarını tahmin etmelisiniz. Daha ilkin kalemle işaretlediğiniz ahşabın iki uç kenarına ahşabı yerleştirmek ve iki ipi birleştirmek için hangi boyutta ahşabın lüzumlu bulunduğunu görmek ve ahşabın üstüne işaretlemek en iyisidir. İşaretleri yaptıktan sonrasında bu tarz şeyleri bir demir testeresi ile kati ve bir vidayla yerine sabitleyin.

Kirişiniz yada emek harcama tezgahınız hazır. Isterseniz hususi malzemeler kullanarak boyayabilir yada cilalayabilirsiniz.Source bağlantı