4 rahat adımda tabak besleyici yapmak için kapsamlı bir rehber


Besleme plakası, masa testeresi yada yönlendirici ile oldukca ince ahşap parçalarını kesmek için kullanılan rahat bir araçtır. Bu aleti yapmanın yolu oldukca rahat ve minik ahşap parçaları kolayca kesebilmek için her marangozun atölyesinde buna ihtiyacı var. İş sırasındaki ani bir hata, çalışmanızı tamamen mahvedebilir, sadece negatif cümleyi kullanmak, işin istediğiniz şeklinde sonuçlanacağının bir tür garantisidir.

lüzumlu öğeler

Beslenme Konseyi

Plakaları istenen boyutlarda kati

İlk adımda kalası lüzumlu ölçülerde kesmeniz gerekiyor. Bunun için 2 x 14 x 30 santimetre boyutlarında bir tahta elde etmek için masa testeresi yada İran testeresi kullanabilirsiniz. Doğal ki değişik ölçülerde bir yemlik tahtasına ihtiyacınız var ise ihtiyaçlarınıza gore boyutunu değiştirebilirsiniz mesela ahşabı bağladığınız parçanın boyu 30cm den fazla olabilir ki bu durumda yemlik boyu uzun olabilir. tahta yada çit, işinize ve projenize uygun olması için 30 santimetre’den fazla olmalıdır.

Ahşabın kenarını çapraz olarak kati

Bu aşamada, İran testeresi kullanarak tahta üstünde 30 derecelik bir açıyla çapraz bir kesim yapın. Bu pah, kesme ve kuvvet uygulandığında kalasın önüne yerleştirilen kısımdır.

Bitiş çizgisini işaretleyin

Beslenme Konseyi

Besleme plakasının kenarını çapraz olarak 30 derecelik bir açıyla kestikten sonrasında, kenardan 4 santimetre uzaklıkta ve buna paralel, kısaca aynı 30 derecelik açıda bir kalemle bir çizgi işaretleyin. Bu çizgi bitiş çizgisi görevi görür ve kesim yaparken bu aşamada durmalısınız.

Cetveliniz yoksa, emek harcama kenarının 4 santimetre’lik iç kısmına gidip bir işaret yapabilir ve peşinden uçtaki noktaları düz bir çizgi ile birleştirebilirsiniz.

kenar

Beslenme Konseyi

Tezgah testere çitini bıçaktan 6 mm uzağa ayarlayın. Besleme tahtasının uzun kenarını sıkıca çite yaslayın ve masanın üstüne düz bir halde koyun, peşinden işaretlediğiniz bitiş çizgisine ulaşana kadar tahtayı çapraz olarak testere bıçağına doğru yavaşça hareket ettirin.

Testereyi kapatın, çiti bıçaktan 9,5 mm uzağa yerleştirin ve bir öncekine paralel başka bir kesim yapın. Güvenlik ipuçlarına uymak ve daha çok güvenlik sağlamak için, her aşamada testereyi kapatmak ve korkuluk ile bıçak arasındaki mesafeyi ayarlamak en iyisidir. Tahtanın tüm genişliği süresince kesimler yapılana kadar yukarıdaki adımlara devam edin.

Herhangi bir parçanın genişliğinin kısaca iki yarık arasındaki mesafenin 6 mm’den fazla olmamasına dikkat edin zira yeterince esnek değildir ve çalışırken ahşabın eğilmesine niçin olur.

Besleme panonuzu oluşturmanın herhangi bir aşamasında mesele yaşarsanız, size rehberlik edebilmemiz için yorumlar bölümünden bizimle iletişime geçin.

Yapışkan kağıtSource bağlantı