4 kolay ve ergonomik adımda duvar karolarını kolayca çıkarın! | mekanizma


Evinize güzel bir görünüm vermek için eski fayanslardan iyi mi kurtulursunuz? Peki, bu mevzuya bir göz atmak için bizimle kalınca.

Fayans kesme kılavuzu

Fayansları çıkarmak zor bir iş olmasına karşın, birçok ev yenileme projesinde bu iş mecburi ilk adımlardan biridir. Şanslıysanız ve fayanslar denizaltıya ilk gün takılırsa kolayca çıkarlar. Aksi takdirde maalesef önünüzde zor bir vazife var. Herhangi bir hususi beceriye ihtiyacınız yok ve muhtemelen ihtiyacınız olan tüm araçlara sahipsiniz. İşin en zor yanı sonuna kadar devam etmektir.

Fayansları duvardan çıkarmak için ihtiyaç duyulan araçlar:

fayans kesmek

şeyleri ört

Her tarafı kirlenecek. Bu yüzden, fayansları çıkarmadan ilkin tüm evi bir bezle örtün, böylece her yerde kir kalmaz. Klima sisteminde kanal sistemi var ise, onu kapatmak ve çalışmak istediğiniz ortamdaki vanaları kapatmak en iyisidir. Çalışacağınız mekanın tüm pencerelerini açık bırakın ve en önemlisi odanın kapılarını kilitleyin. Bu durumda, toz öteki parçalara nüfuz etmeyecektir. Doğal ki bu durumda dikkatli olunmalı ve maske kullanılmalıdır. Fayansları yok etmek cam şeklinde demir ve talaş kırmayı gerektirdiğinden eldiven ve gözlük takmak kötü bir düşünce değil.

Kırık fayanslar

Çalışmaya adım atmak için kırık kiremitleri bulun ve aynı parçadan başlayın ve tüm kiremitler sağlamsa ek yerlerinden başlayabilirsiniz. Keskiyi dikiş yerine yerleştirin ve bir çekiçle sıkıca vurun. Karo, görünüşe gore yumuşak mastik ile yapıştırılmış büyük parçalara ayrılırsa, bu, şansın sizden yana olduğu anlamına gelir. Vurursanız ve hiçbir şey olmuyorsa, harçtan yapılmış olduğu ve işiniz zor olduğu açıktır.

fayans kesmek

Fayans cinsine gore ilerleyin

Fayanslar mastiğe yapışmışsa, göreviniz fayansları yatay olarak yırtmak olacak ve bir tek kol gücünüze ihtiyacınız olacak. Sıkışırsanız, devam edin ve keskiyi yeniden kullanın. Odanın bir ucundan başlayın ve duvarın sonuna kadar ilerleyin. Fayansları birer birer çıkarın ve kademeli olarak yukarı çıkın. Mastikli yükseltilmiş karolar çoğu zaman kırılmaz, kısaca isterseniz en azından bir kısmını tekrardan kullanabilirsiniz. Fayansları Farghun’a dökün ve çıkarın. Sonunda, kiremit parçalarını ve tozu toplayın ve yeri paklayın.

Fayansları kırmak zor olabilir

Çimento harcı ile birbirine yapıştırılmış fayanslarda keski kullanmanız gerekir. Aslen, her bir parçayı kırmak için kafi gücü oluşturmak için keskiye çekiçle onlarca defa vurmanız ve tekrarlamanız gerekir. Bu oldukça zor bir vazife, 3. Adımda açıklanan süreçten bile daha zor. Fakat her neyse ki, neredeyse hepimiz bunu yapabilir. Bu süreç için tek hususi koşul kati kararlılıktır. Hareket halindeyken moralinizi yüksek tutmak için, yeni karolar yada ekipmanlar için kullanabileceğiniz para biriktirdiğinizi ihmal etmeyin.Source bağlantı