2022’de en yeni yiyecek masası modelleri


Yiyecek masası, aile üyelerinin birbirleriyle zaman aktarma ve gün içerisinde yaşananları paylaşma fırsatı buldukları bir yerdir. Yiyecek masası toplantılar ve hususi günler için de müsait bir mekandır. Günümüzde fazlaca muhtelif yiyecek masası çeşitleri ve modelleri bulunmaktadır. Yiyecek masası satın almadan ilkin görünümü, malzemesi, performansı şeklinde muhtelif özelliklerine dikkat etmelisiniz. İlk adımda, boyutunu belirlemek için masayı kullanan birey sayısını belirlemeniz icap eder. Peşinden dekorasyonunuza ve alanınıza nazaran yiyecek masasının şekline ve tarzına karar verin. 9 yiyecek masası modelini ve özelliklerini tanıtmak için bizimle kalınca.


Yuvarlak yiyecek masası modeli

Yuvarlak yemek masası

Masanın bu şekli, rustik kır evlerindeki süslü ahşap ayaklı masalardan lüks dairelerdeki ceviz masalara kadar her tarza uygundur. Yuvarlak yiyecek masasının avantajlarından biri de etrafında fazlaca sayıda insanı barındırabilmesidir. Bu yuvarlak yiyecek masasında köşe olmaması, iskemle yerleştirmede sınır olmadığı demektir.

4 benlik yiyecek masası modeli

4 kişilik yemek masası

Çoğu zaman dört benlik yiyecek masası öteki modellere nazaran minimum yer kaplar; Zira onu bir duvarın yanına yerleştirebilir ve hatta gerekirse kolayca kaldırabilirsiniz. Gerekirse yiyecek masasının dibine geçirmek için kulpsuz köşe sandalyeleri de kullanabilirsiniz. Bu minik alanlarda fazlaca yararlı olacaktır.

Aleni mutfak yiyecek masası modeli

Açık mutfak yemek masası

Son zamanlarda mutfakta yiyecek yiyecek aileler içinde yine popüler hale geldi. Bu yüzden yeni mutfak dekorasyon tarzlarında tezgah yahut aleni mutfak yiyecek masası ile birleştirilir ve her ikisi aynı anda işlev görür. Bu masa mutfağın ortasında bir ada olabilir yahut bir köşeye yerleştirilebilir.

Ek olarak Okuyunuz: Mutfak Alanını Artırmanın ve Minik Mutfakları Daha Büyük Göstermenin Yolları

Royal yiyecek masası modeli

Kraliyet yemek masası

Bir masa ve mobilyaya haiz olmak bir tek görünüşünden ibaret değildir. Royal Yiyecek Masası, benzersiz tasavvur, renkler, kaliteli malzemeler ve detaylara büyük itina gösterilmesiyle yapılmıştır. Mermer en fazlaca tezgah üzeri veya aleni plan mutfaklarda karşımıza çıkmakla beraber birtakım lüks yiyecek masası modellerinde de karşımıza çıkabilmektedir.

Çağdaş yiyecek masası

Modern yemek masası

Bugün piyasada modern ve çağdaş tarzlara haiz birçok yiyecek masası bulunmaktadır. Bu masa modeli spor yiyecek masası modeli olarak da tanınmaktadır. Bu tür yiyecek masaları değişik malzemelerden ve değişik şekillerde yapılabilir. Çağdaş tarzda masa ve sandalyeleri odanın öteki bölümlerinin rengiyle eşleştirmenize gerek yok. Çağdaş tarzda, değişik dokuları ve hatta zıt renkleri bir araya getirebilirsiniz. Tezgah son zamanlarda yiyecek masası etrafında de modern bir tarzda kullanılmaktadır.

Klasik yiyecek masası

Klasik yemek masası

Klasik mobilyalarda koyu renk ahşap, çelik ve muhtelif metaller şeklinde malzemelerin bir arada kullanılması kullanılmaktadır. Klasik yiyecek masaları çoğu zaman dekoratif kaplamalara haizdir. Klasik masa, tasavvur açısından emin bir seçimdir; Zira modası hiç geçmez ve cazibeli görünümünü devamlı korur.

8 benlik yiyecek masası modeli

8 kişilik yemek masası

8 benlik dikdörtgen veya kare yiyecek masası, aileler ve toplantılar için en popüler seçeneklerden biridir. Sekiz benlik dikdörtgen yiyecek masası, dünyada en fazlaca kullanılan masa modellerinden biridir; Zira oturma şekli birazcık değiştirilerek masa çevresinde daha çok birey konaklayabilir.

chester yiyecek masası

chester yemek masası

Chester yahut Chesterfield mobilyaları ve sandalyeleri fazlaca eskidir ve tasavvur kökleri Britanya’dadır. Chester koltuk ve koltukların sırt bölümüne Kobi dokunuşu onlara hususi bir zarafet ve güzellik kazandırıyor. Chester mobilya ve sandalyeler, lüks bir atmosfer yaratmak için resmi mekanlara haiz evlerde yahut ofislerde kullanılmaktadır. Chesterfield sandalyeleri çoğu zaman güruh halinde ve öteki mobilyalarla beraber satılır. Sadece Chester yiyecek masası manzara olarak öteki masalardan pek değişik değildir ve Chester sandalyelerin manzara özelliklerini taşımaz. Chester iskemle tasarımının resmi tarzının çağdaş dekorlarla karışmadığına dikkat edilmelidir.

2 benlik yiyecek masası modeli

İki kişilik yemek masası

Genç çiftler yahut minik apartman dairelerinde yaşayanlar büyük masaları karşılayamaz. Minik ve zarif bir yiyecek masası bu kişiler için yeterlidir. İki benlik yiyecek masası almayı düşünüyorsanız eşyalarınızın dizilişine nazaran yuvarlak veya kare şeklinde değişik modeller kullanabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Yiyecek masasının yüksekliği nelerdir?

Yiyecek masası için ülkü yükseklik 70 ile 76 santimetre arasındadır.

Kaç adet yiyecek masası modeli var?

Yiyecek masası modellerinin çeşitliliği çok fazladır. Yiyecek masası ölçüleri açısından çoğu zaman 2 kişiden 12 kişiye kadar yapılmakta olup, araç-gereç ve tasavvur stili açısından klasik, çağdaş, yuvarlak, dikdörtgen, spor, katlanır vb. modellerde yapılmaktadır.

Yapışkan kağıtSource bağlantı