1401’de 12 Yeni Stil LCD Ahşap ve MDF Duvar Sehpası


Televizyonun icadından ve insanların evlerine girmesinden bu yana, TV masası ev dekorunun ayrılmaz bir parçası haline geldi. Geçmişte, TV masaları daha çok şifonyer veya büfe gibi görünüyordu. Bu masaların raflarında video kasetlerden süs eşyalarına ve porselen servislere kadar her şeyi bulabilirsiniz. Bu tablolar genellikle çok yer kaplar; Ancak zaman geçtikçe ve insanların yavaş yavaş modern ve minimalist dekorasyon tarzına yönelmesiyle birlikte TV sehpalarının tasarımı da değişecektir. Günümüzde TV sehpasının şeklinin ve boyutunun ergonomisi ve standardizasyonu çok önemlidir. Modern LCD masa, ev alanını en iyi şekilde kullanmalıdır. LCD tablosunun görünümü ve stili, izleyicinin dikkatini TV’de yayınlanan içeriğe mümkün olduğunca yakından çekecek şekilde olmalıdır. Son yıllarda hayran kitlesi kazanan en yeni tv sehpası modellerinden biri de duvara monte lcd sehpadır. Aşağıda, en yeni TV duvar askı aparatlarını tanıtıyoruz.

için gerekli ipuçları seçmek lcd ofis

Görünüm ve renk açısından LCD masa genellikle klasik ve modern olmak üzere iki model olarak üretilmektedir. Kurulum şekli ve ortamdaki yerleşimi açısından LC masaların ayaklı ve duvara monte olmak üzere iki çeşidi mevcuttur. En yaygın TV montajı tipi, braket tipidir. Ancak son yıllarda duvara monte LCD masa fanlarının sayısı oldukça arttı. Adından da anlaşılacağı gibi duvar masası duvara sabitlenmelidir. Duvara monte edilmiş bir LCD masası genellikle, önce onunla birlikte gelen braketi duvara takmanız gerekecek şekilde kurulur. Ardından masayı brakete takın. Duvar masasının üzerine çok ağır nesneler konulmaması tavsiye edilir; Çünkü çok fazla baskı uygulanırsa zarar görebilir.

LCD masa satın almadan önce birkaç noktaya dikkat etmelisiniz.LCD masanın boyutu dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biridir. TV’yi duvara monte etseniz bile masanın uzunluğu en az TV kadar ve tercihen daha uzun olmalıdır. LCD masa genellikle ahşap veya MDF, yüksek cam, film vb. ahşap ürünlerden yapılır ve en popüler çeşidi MDF masa modelidir. Elbette çeşitli bileşenleri için metal, cam ve plastik gibi başka malzemeler de kullanılabilir. MDF masa modeli, dayanıklılığı ve uygun fiyatı nedeniyle alıcılar için en popüler seçeneklerden biri haline geldi. Ancak lüks ve çekici bir görünüm arıyorsanız bütçenizi artırmalı ve LCD Ahşap Masa almalısınız.

Raf, cam kapak, çekmece gibi özelliklere ihtiyacınız varsa bu özelliklere sahip bir çalışma masası seçmelisiniz. Elbette modern masalarda genellikle cam kapaklar kullanılmaz. Bu özellik çoğunlukla eski tablolarla ilişkilendirilir. Tv masasının rengi de oturma odası ve ev eşyalarının renk kombinasyonu ile uyumlu olmalıdır. Tipik olarak, klasik masalar ahşap kullanımı nedeniyle kahverengi renk yelpazesini kullanır; Ancak modern LCD masa modelinde masa renginde sınır yoktur.

Ayrıca okuyun: Feng Shui nedir? Ev tasarımı için Feng shui ipuçları

Klasik LCD masa maketi

Klasik LCD masaların en önemli özelliği gövdelerinde kaliteli ve pahalı ahşap kullanılmasıdır. Bu tabloların bazılarında kakma tasarımları da görülmektedir. Klasik LCD masa modeli genellikle klasik ya da neoklasik iç dekorasyon tarzına sahip evler için uygundur; Bu nedenle modern evler için diğer masa modellerini kullanmak daha doğru olur. Klasik LCD çalışma masasında kullanılan renkler genellikle kahverengi ve onun çeşitli tonlarıdır. Doğal ahşap damar, evinizin ahşap dekoru ve mobilyalarıyla iyi uyum sağlayan güzel bir etki yaratır. Klasik LCD masanın dezavantajlarından biri de MDF gibi ahşap ürünlerden üretilen masalara göre daha pahalı olmasıdır.

Klasik LCD masa maketi
Klasik LCD masa maketi
Klasik LCD masa maketi
Klasik LCD masa maketi
Klasik LCD masa maketi

Modern LCD masa maketi

Günümüzde modern LCD masa birçok evde görülmektedir. İnsanların sade ve modern tarzı etkileyici bir şekilde kabul etmesi, LCD masa kullanımının yaygınlaşmasına yol açtı. Modern LCD masalar, ekstra ayrıntı ve özelliklerden kaçınılarak sadelik düşünülerek tasarlanmıştır. Eski masaların aksine modern masalarda fazla raf ve cam kapı yoktur. Modern LCD masanın malzemesi de klasik olandan farklıdır. Modern LCD masa modellerinin yapımında genellikle MDF, yüksek cam vb. gibi çeşitli ahşap ürünler kullanılmaktadır. Dolayısıyla bu modelin toplam fiyatı klasik ahşap masalara göre çok daha düşüktür. Ancak modern LCD masa, özellikle duvara monte edilen tip, herkes için uygun olmayabilir. Özellikle eşyaları yerleştirmek için alan ve raf sayısı fazla olmadığı için.

Modern LCD masa maketi
Modern LCD masa maketi
Modern LCD masa maketi
Modern LCD masa maketi
Modern LCD masa maketi

Sıkça Sorulan Sorular

TV sehpasının son modeli nedir?

Hareketli masa, tv sehpalarının son modellerinden biridir. LCD hareketli masa, boyutunu değiştirmeyi kolaylaştıran iki parçadan oluşur.

LCD duvar masası duvara nasıl monte edilir?

Bu tip masalar bir braket ile duvara sabitlenmelidir.

Yapışkan kağıtSource link